Türk Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması

Türk Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması

Düzenlediğimiz “Türk-Yunan Dostluk ve Kültür Buluşması” organizasyonu ile her yıl binlerce kültür elçisini Bodrum’da ve Yunan adalarında bir araya getirmeye devam ediyoruz. Bu etkinliğe her yıl bin kişi katılıyor. İki ülkenin ortak müzikleri, ortak yemekleri ve ortak danslarından oluşan bu gecede komşu iki ülkenin kültürel değerlerini karşılıklı sunma imkanı buluyoruz. Bu etkinliğimize Türk ve Yunan tarafından belediyeler, sivil toplum örgütleri, kulüpler ve halk da destek veriyor.

Türkiye ve Yunanistan arasında ortak müzikler, danslar ve yemeklerin tanıtıldığı etkinliklere katılım binlerce kişiye ulaşıyor. Bodrum Dans Kulübü tarafından gerçekleştirilen etkinliklere Bodrum Ticaret Odası, Bodrum Belediyesi, Kos Ticaret Odası, Kos Belediyesi ve Yunanistan Konsolosluğu da destek veriyor. Kültür buluşması her yıl Bodrum ve Yunanistan’ın Kos adası olmak üzere iki ayrı yerde farklı tarihlerde gerçekleştiriliyor.

Yerel müzisyenler, halk oyunları gösteri grupları ve TV den tanıdığımız ünlü sanatçıları da katıldığı kültürel gece sabaha kadar sürüyor.

Leave a Reply